جلسه خصوصی همسفران
چهارشنبه 26 تیر 1398 ساعت 08:08 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفران حسنانی | ( نظرات )
هفتمین جلسه از سری یازدهم کارگاه های آموزشی خصوصی ویژه همسفران کنگره ۶۰
 در نمایندگی حسنانی با دستور جلسه " وادی یازدهم و تاثیر آن روی من"
 با استادی کمک راهنمای محترم همسفر "فاطمه" و نگهبانی همسفر "مریم" و دبیری همسفر "مریم" در تاریخ ۹۸/۴/۲۵ رأس ساعت ۱۶ آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:
در وادی یازدهم به روز الست و پیمانی که بسته شد اشاره دارد و اهریمن که در باب سجده به انسان اطاعت نکرد چون می خواست برتری خود را نسبت به انسان به خداوند و دیگران ثابت کند. (اهریمن و ابلیس یک نفر هستند ولی شیطان متعدد است و از اهریمن به لحاظ رده کوچکتر) 
ابلیس در لامکان یارانش را جمع کرد و به آنها گوشزد کرد که انسان دو ویژگی دارد: خوبی و بدی و خداوند به انسان ویژگی اختیار را داده است که خوبی و یا بدی را انتخاب کرد. بنابراین ما می توانیم بوسیله القا یا الهام انسان را از راهش منحرف کنیم تا بتوانیم برتری مان را اثبات کنیم. 
در کتاب هم آمده که انسان ناسپاس، حریص و پنهان کننده خداب خویش است، شیطان هم این خصایص را می دانست که می تواند از آنها استفاده کند و انسان را به سمت ضدارزشها سوق دهد.
طبق کتاب  اندک هستند کسانی که صبر و محبت دارند و دیگران را به صبر و محبت هدایت می کنند و عمل صالح انجام‌ می دهند. عمل صالح همان عمل سالم است و عملی که عاقبتش خیر است. از آنجایی که خداوند جهان مادی و مادیات و جسم فیزیکی را به انسان داده کلیدی ترین موضوع در مورد انسان همان ماده است و شیطان توانسته از آن استفاده کند و انسان را به سمت ضد ارزشها سوق دهد. اگر انسان بر مادیات سوار باشد نیمی از قدرت اهریمن را شکست داده ولی اگر مادیات بر او سوار باشد انسان صد در صد در مقابل ضد ارزشها و نیروی منفی شکست خواهد خورد.

 

قوانین و فرامین از طرف خداوند برای فراگیری علم و بهتر زیستن انسان آمده و شیطان نمی تواند این قوانین را از بین ببرد اما می تواند آنها را مخدوش کند. تعادل، قانون است و افراط و تفریط از طرف نیروهای منفی است. پس آنها انسان را از طریق الهام و القا به سمت خمر دعوت کردند، خمر یعنی پرده، حجاب و پوشش بر افکار انسان که هم شامل انواع مواد مخدر، شراب، قرص و تریاک است و هم افکار منفی. افکار منفی نیز روی تفکر انسان پرده می پوشاند و او را به سمت ضد ارزش سوق می دهد. 
اگر نیروی منفی نباشد انسان به تکامل نمی رسد، خداوند به این قضیه آگاه بوده و انسان می تواند در مقابل نیروی منفی از عقل خود استفاده نماید. پیامبران برای این آمدند که قوانین و فرامین و بهتر زیستن را به انسانها یاد دهند.
در وادی دهم آموختیم که صفت گذشته در انسان صادق نیست چون انسان جاریست، انسان می تواند با تزکیه و پالایش بدترین صفات را در خودش به بهتربن صفات تبدیل کند. 
اگر ما ده وادی را یاد بگیریم و به عمل ببندیم می توانیم‌ چشمه جوشان و رود خروشان باشیم. انسان برای اینکه بتواند چشمه جوشان و رود خروشان باشد باید بتواند این دو ویژگی را داشته باشد: 
منابع آب ذخیره شده و اختلاف ارتفاع یا اختلاف پتانسیل سطح، چشمه باید پایین باشد و منابع آب در بلندی قرار بگیرند تا چشمه بتواند از آن آب تغذیه کند. در مورد انسان این دو ویژگی: منابع اطلاعاتی صحیح در مسیر دانایی است که ما این منابع اطلاعاتی را داریم در کنگره آموزش می گیریم و اختلاف پتانسیل درونی و بیرونی برای کسب انرژی و اطلاعات صحیح است. این اختلاف پتانسیل و کسب انرژی از طریق تغییر جایگاه چه در کنگره و چه در جامعه بوجود می آید و انرژی می تواند بالا رود‌. این تغییر جایگاه هم می تواند رو به بالا باشد و هم رو به پایین، اگر انسان به سمت ضد ارزشها برود و انرژی منفی پیدا کند، سقوط می کند. ولی اگر افراد در صراط مستقیم تغییر جایگاه دهند مثل چشمه زلال هستند آنها کسانی هستند که از آنچه بدست می آورند چه مادی چه معنوی، می بخشند و زکات می دهند. کسانی هم که همه چیز را فقط برای خود یا خانواده شان می خواهند در نهایت تبدیل به کویر و شوره زار می گردند و ممکن است با طوفان هم روبرو شوند و رو به نابودی بروند. 


مسیر حرکت رود خروشان هموار نیست ممکن است با پستی بلندی و تخته سنگها مواجه شود ولی هیچ پروایی ندارد و به راه خود ادامه می دهد، تا به هدف خود که دریا و اقیانوس هست برسد. انسان هم باید بداند راه زندگی اش هموار نیست ما وقتی به کنگره می آییم نباید فکر کنیم حالا که به کنگره آمده ام و مسافرم سفر می کند پس همه چیز برای من باید درست شود، در کنگره آموزش سالم هست ما باید تفکر سالم را فرا بگیریم و شکر گذار نعمت هایی که خداوند به ما داده باشیم.

نگارش و عکس: همسفر سارا
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
اعظم ازلژیون خانم زهره چهارشنبه 2 مرداد 1398 12:26 ق.ظ
خداقوت پایدارباشیدهمیشه خانم فاطمه جان
همسفرسارا،لژیون دوم یکشنبه 30 تیر 1398 06:28 ب.ظ
خانم فاطمه عزیز بسیار جامع و کامل وادی رو شرح دادید سپاس از جلسه عالی تون
همسفرزینب لژیون سوم پنجشنبه 27 تیر 1398 11:25 ق.ظ
خداقوت عزیزان
پنجشنبه 27 تیر 1398 08:37 ق.ظ
خدا قوت به خانم فاطمه
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic