کارگاه آموزشی مجازی همسفران
یکشنبه 20 بهمن 1398 ساعت 10:00 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر سارا | ( نظرات )
چهارمین جلسه از دوره دوم کارگاه‌های آموزشی مجازی همسفران نمایندگی حسنانی با دستور جلسه  " وادی ششم و تاثیر آن روی من" با استادی کمک راهنمای محترم همسفر "خانم سمیه" برگزار گردید.


سخنان استاد:
برای خارج شدن از تاریکی بایستی جسم، روان و جهان‌بینی فرد، از حالت بیمار گونه خارج شده و به تدریج نور از دست رفته خود را باز یابد.
خواندن و یادگیری و البته کاربردی کردن وادی ها که مربوط می شود به قسمت سازندگی جهان بینی، در واقع بخش بزرگی از فرایند درمان مسافران و همسفران کنگره است.
انسان در طول حیات خود می آموزد که آزاد نیست هر طور که دوست دارد رفتار کند. می آموزد در زندگی خطوط قرمزی وجود دارد که با عبور از آن ها به صورت خودکار بایستی جریمه هایی پرداخت کند.
مشکل اساسی انسان در این موضوع این است که این خطوط را نمی بیند. البته هدف اصلی نیروهای منفی هم دقیقا همین موضوع است که انسان از قوانینی که خداوند بر هستی وضع کرده است، آگاهی پیدا نکند.
با افزایش دانایی، فرد دچار بصیرت خواهد شد و خواهد دانست که تمام مشکلاتش از سر نا آگاهی و ندانسته هایش است. پس هدف اصلی، رشد دانایی است.
دانایی یک مفهوم مستقل و مجزا نیست. یعنی نمی توان فعلی انجام داد و مستقیما دانایی را افزایش داد. بلکه باید اجزائی را که مفهوم دانایی از آن ها شکل می گیرد را، مورد بررسی قرار داد. در واقع از جزء بایستی به کل رسید.
اگر به چیدمان وادی ها دقت  کنیم همه با نظم بسیار خاص و زیبایی در کنار هم قرار گرفته اند که تداعی کننده تمام مراحلی است که مسافر و همسفر در سفرشان با آن ها بر خورد می کنند.
در چهار وادی اول قوانین اساسی و کلی که برای شروع به حرکت سالم و درست مورد نیاز است، مطرح می شود. به طور کلی حرکتی به مقصد می رسد که ابتدا با تفکر همراه باشد، نا امیدی در آن رخنه نکند، حس طلبکاری نسبت به انسان ها و خداوند که در نهایت موجب تنبلی و سکون می شود آن را تحت تاثیر قرار ندهد، با دانستن این قوانین، وادی پنجم دستور حرکت را صادر می کند.
نیروهای منفی همواره سعی می کنند در حرکت اختلال ایجاد کنند. در مقطعی که فرد به وادی ششم رسیده است، نیروهای بازدارنده سعی دارند که وی نتواند صدای عقل را از صدای نفس تشخیص دهد و این توهم را در وی ایجاد می‌کنند که بایستی در مقابل دستورات نفس هم مطیع باشد.
برای مقابله با این حقه، وادی ششم صراحتاً اعلام می‌کند که حکم عقل را در قالب فرمانده، کاملا اجرا نماییم. زیرا عقل فر ایزدی دارد و همواره سعی در اجرای حکم سالم و درست را دارد که به نفع و سلامت فرد منتهی می‌شود.
ولی نفس اینگونه نیست، با توجه به اینکه در کدام یک از مراحل نفس، اماره، لوامه و یا مطمئنه باشد، خواسته و دستوراتش متفاوت خواهد بود، چون ثبات ندارد.و نمی توان برای یک سفر پر فراز و نشیب آن را تکیه گاه مناسبی برای خود قلمداد کرد.
می توان نفس را با آموزش های صحیح و به صورت تدریجی، تربیت کرد تا در نهایت به نفس مطمئنه رسید. ولی در این مدت فرمانده کیست؟
آن فرمانده لایق چیزی نیست جز عقل.
وقتی فرماندهی شهر وجودی به دست نفس افتاده، پیوسته فرمان های غلط صادر می‌کند، باید برای پس گرفتن فرماندهی، ذره ذره فرمان‌های نفس را اجرا نکرد و در عوض به فرمان‌های هر چند کوچک، که از جانب عقل، صادر می‌شود عمل کرد.
این امر باعث ضعیف شدن نفس و انرژی دادن به فرمانده ی کل می‌شود. در کنار این فرایند، نفس هم تزکیه شده و ساختارهای منفی اش منهدم می‌شود و ساختارهای مثبتش جان دوباره می‌گیرند.
 *به امید رسیدن به فرمان کامل عقل*

نگارش و عکس: همسفر معصومه، لژیون اول
ارسال: همسفر سارا
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر طاهره (لژیون دوم) شنبه 26 بهمن 1398 03:10 ق.ظ
بسیاراموزنده وکامل بیان کردیدخانم سمیه امیدوارم همیشه موفق باشیدوخداقوت به خدمتگزاران سایت
همسفر زهره دوشنبه 21 بهمن 1398 05:51 ب.ظ
خدا قوت خانم سمیه عزیز ... بسیار عالی بود ممنون از مطالب آموزندتون
تشکر خانم‌ معصومه جان
همسفر مهدیه لژیون سوم دوشنبه 21 بهمن 1398 10:08 ق.ظ
خداقوت ،خیلی عالی بود خانم سمیه عزیز واقعا صحبتهاتون زیبا ولذت بخش بود،وبه خسته نباشیدوخداقوت به خدمت گذاران عزیز سایت
همسفرفاطمه دوشنبه 21 بهمن 1398 12:03 ق.ظ
عالی بود عزیزم انشالله همیشه شادوخندون ببینیمتون خدا قوت به خدمتگزاران سایت
همسفرطیبه یکشنبه 20 بهمن 1398 06:54 ب.ظ
خداقوت،به خانم سمیه
یکشنبه 20 بهمن 1398 03:39 ب.ظ
ممنون خانم سمیه عزیز.... عالی بود
همسفر الهه یکشنبه 20 بهمن 1398 02:07 ب.ظ
لدت بوردم خانم سمیه جان انشاالله لژیون پور باری, داشته باشید خداقوت خانم معصومه جان
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات