کارگاه آموزشی مجازی همسفران
یکشنبه 28 اردیبهشت 1399 ساعت 10:00 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر سارا | ( نظرات )
چهارمین جلسه از دوره سوم کارگاه‌های آموزشی مجازی همسفران نمایندگی حسنانی با دستور جلسه  "در استحکام پایه های مالی و علمی کنگره من چه کرده ام؟" با استادی کمک راهنمای محترم همسفر "خانم زهره" برگزار گردید.


سلام دوستان زهره هستم همسفر،
خدا را شکر می کنم که این فرصت به من داده شد تا خدمت کنم. در ابتدا برای پاسخ به این سوال که از تک تک ما پرسیده می شود به طور مختصر به بررسی پایه های مالی و علمی کنگره ۶۰ می پردازیم:  
در این دستور جلسه منابع مالی مقدم بر پایه های علمی آمده است زیرا برای دانستن و آموزش باید توانایی مالی داشته باشیم.  
در کنگره ۶۰ تولید علم به طور مداوم و به روز توسط بنیان کنگره ۶۰ و به وسیله ی سی دی ها و دیگر منابع آموزشی به طور فراگیر برای همه ی اعضا انجام می پذیرد و اعضا با استفاده از منابع و کتب آموزشی از علم اعتیاد بهره مند می گردند و به وسیله ی آموزش  جهان بینی، علم زندگی را نیز می آموزند.  
علمی که ناب و پویاست نه مانند بسیاری از علوم دیگر که کپی و رو نویسی است. البته  کنگره ۶۰ از جهت انتقال علم اعتیاد با اندیشمندان و پزشکان نیز همکاری دارد و مرجع بودن سایت کنگره ۶۰ نشان ازقوی بودن پایه های علمی کنگره ۶۰ است و این یکی از دلایل پیشرفت کنگره ۶۰ می باشد.
 همان طور که در نوشتاها آمده است کنگره ۶۰ تشکیلات تحقیقاتی مستقلی است که منابع علمی و منابع مالی از درون خود سیستم و توسط اعضای آن تامین  می گردد و برای انتقال این علم الهی و معنوی، احتیاج به منابع مالی دارد و باید برای افرادی که خواستار این علم و رهایی از دام اعتیاد هستند، مکانها و ابزارهایی برای یادگیری و آموزش فراهم شود که همه ی این موارد بدون امکانات مالی میسر نمی شود. اگر توانایی فراهم کردن امکانات آموزشی را نداشته باشیم نمی توانیم در مسیر دانایی و آموزش قرار بگیریم؛ بر همین اساس کنگره ۶۰ که یک سازمان مردم نهاد می باشد، توجه به دو اصل اساسی یعنی استحکام پایه های مالی و علمی را همواره در برنامه های خود قرار داده است و اگر این توان وجود نداشته باشد، کنگره ۶۰ قادر به پیشرفت نخواهد بود.
اگر دقت کنیم کنگره ۶۰ برای تک تک ما این امکانات را فراهم کرده است و هر یک از ما همسفران برای درمان اعتیاد مسافرمان و بهره مندی از علم کنگره هم از توان مالی و هم از توان علمی کنگره استفاده کرده ایم. علم و دانش کنگره در درمان اعتیاد موضوعی نیست که بتوانیم آن را نادیده بگیریم. من به عنوان یک همسفر نباید فراموش کنم که قبل از ورود به کنگره چه مشکلاتی داشتم و از چه شرایط جسمی و تخریبهایی برخوردار بودم، از اعتیاد و صورت مسئله ی اعتیاد که مسافرم در گیر آن بود چیزی نمی دانستم و با جهل و نا آگاهی برای رهایی مسافرم دست به هر کاری می زدم، تا زمانی که به اذن خداوند با این مکان مقدس آشنا شدم و کنگره بدون منت و مزدی و با سخاوت در محیطی آرام امکانات مالی و علمی خود را در اختیار من و دیگرانی که خود را گم کرده بودیم قرار داد.


ما در کنگره به معنای واقعی یاد گرفتیم که در گذشته دیگران کاشتند و ما خوردیم و حال ما باید بکاریم برای آیندگان و اگر ناسپاسی کنیم و در مقابل آنچه دریافت کرده ایم، باز پرداخت نداشته باشیم قطعا ما متضرر می شویم؛ زیرا کفران نعمت سبب محرومیت از آن نعمت می شود و این وظیفه ی راهنماست که علاوه بر اینکه در جهت استحکام پایه های علمی و مالی خود و کنگره قدم بر می دارد، در این امر نیز شاگردانی سپاسگزار و خدمتگزار پرورش دهد تا زکات علم خود را پرداخت کنند، و این نهال های کوچک، تبدیل به درختانی‌شوند که میوه ی هر ساله داشته باشند و هر چه دریافت کرده اند چندین برابر باز پرداخت کنند.
 این میوه ها می تواند حمایت از گردش سبد، کمک های مالی برای خرید زمین و یا مشارکت، نوشتن مقاله، دلنوشته و یا هر خدمتی در جهت استحکام پایه های مالی و علمی کنگره باشد. به قول استاد سردار ما فقط برای آموزش و خدمت به این حیات آمده ایم و این را باید بدانم خداوند لیاقت خدمت به بندگانش را به هر کسی نمی دهد. اگر من در جهت رشد علمی و معنوی کنگره تلاش و حرکت نکنم کنگره به راه خود ادامه خواهد داد زیرا آغازی را نموده است که پایانش در اختیار ما نیست و این من هستم که از این فیض و رحمت الهی بی نصیب می مانم چرا که همیشه کسانی هستند  که گوی سبقت را از ما بربایند . 
و در آخر در پاسخ به سوال دستور جلسه من برای استحکام پایه های علمی سعی کرده ام با حضور به موقع در جلسات علم و دانش کنگره را با گوش جان پذیرا باشم و همواره در جهت یادگیری و آموزش پذیری و کاربردی کردن آموزشها تلاش کنم و جاری باشم و در راه انتقال این آموزشها و علم بی پایان از هیچ کوششی دریغ نکنم، فرمانبردار باشم و  در جهت پایه های مالی ابتدا پایه مالی خود را محکم نمایم تا در ادامه بتوانم در جهت استحکام پایه های مالی کنگره ۶۰ که شاید قطره ای از اقیانوس باشد قدم بردارم و بدانم با هر مقدار توانایی مالی وظیفه ام را در هر جایگاهی که هستم به درستی انجام بدهم و در مقابل کمترین حمایت مالی که گردش سبد می باشد تا عضویت در لژیون سردار بی تفاوت نباشم و با جان و دل
خدمتگزار و سپاسگزار خدمتهای علمی و مالی کنگره ۶۰ باشم.
 پس آن کنیم که فرمان است.

تایپ: کمک راهنما همسفر زهره
هماهنگی و تنظیم: همسفر الهه، لژیون سوم
ارسال: همسفر سارا

 دستور جلسه بعدی: وادی دهم و تاثیر آن روی من
استاد مجازی بعدی: کمک راهنما همسفر زهرا، لژیون هشتم


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرسارا،لژیون دوم چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399 09:56 ق.ظ
سپاس از شما
فاطمه براعه سه شنبه 30 اردیبهشت 1399 03:09 ق.ظ
خدمت خانم زهره عزیز خدا قوت عرض میکنم
همسفرفاطمه دوشنبه 29 اردیبهشت 1399 01:01 ق.ظ
ممنون خانم زهره ی عزیز مثل همیشه عالیبود از صحبتهایتان استفاده کردم خدا قوت
فریده هستم از لژیون اول یکشنبه 28 اردیبهشت 1399 06:06 ب.ظ
خدا قوت خانم زهره عزیز صحبتاتون مثل همیشه آموزنده وپر انرژی است واقعا لذت بردم انشاالله برکتش به زندگیتان برگردوخداقوت ب خانم سارا و خانم الهه عزیز
همسفر سارا پاسخ داد:
سپاس
همسفرمهدیه لژیون سوم یکشنبه 28 اردیبهشت 1399 01:59 ب.ظ
خداقوت خانم زهره عزیز واقعا لذت بردم و آموزش گرفتم از صحبتهای بسیار زیباتون.تشکر میکنم از خانم الهه و خانم سارای عزیز
همسفرطیبه یکشنبه 28 اردیبهشت 1399 12:51 ب.ظ
بسیارعالی و کامل توضیح دادید.ممنون و سپاس.تشکرازخدمتگزاران سایت
همسفرجمیله یکشنبه 28 اردیبهشت 1399 12:47 ب.ظ
خانم زهره عزیز صحبتاتون مثل همیشه آموزنده وعالی لذت بردم امیدوارم برکت این خدمتها به زندگیتان برگرده موفق باشید خدا قوت به خانم الهه عزیز وخانم سارای عزیز
همسفرجمیله یکشنبه 28 اردیبهشت 1399 12:39 ب.ظ
خانم زهره عزیز صحبتاتون مثل همیشه آموزنده وعالی لذت بردم امیدوارم برکت این خدمتها به زندگیتان برگرده موفق باشید خدا قوت به خانم الهه عزیز وخانم سارای عزیز
همسفر الهه یکشنبه 28 اردیبهشت 1399 11:47 ق.ظ
ممنون از خانم زهره عزیزم ک قبول زحمت کردند خداقوت سارا جان
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic