مکتوب سخنان مهندس دژاکام، دستورجلسه چهارشنبه
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399 ساعت 03:01 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر سارا | ( نظرات )
مکتوب سخنان مهندس دژاکام در خصوص دستور جلسه هفتگی (وادی دهم) به قلم همسفر زینب


چند نکته هست که متذکر می شوم:
متاسفانه طبق شرایط امسال نتوانستیم مراسم افطار را در کنگره ۶۰ داشته باشیم، عزیزان می توانند فطریه های خود را به حساب زمین کنگره ۶۰ واریز کنند.
همانطور که قبلاً گفته بودم تولد ها را در لژیون ها بگیرید و حتماً درخواست کنند تا من مطلع شوم و کادوهایشان را بدهم.
انشاالله بعد از ماه مبارک رمضان، جلسات را شروع می‌کنیم البته لژیون ها نوبت گذاری خواهند شد و بنا به فضای شعب خواهد بود.
خدا را شکر بیماری کرونا در اثر پیشگیری هایی که انجام دادیم در کنگره شدت نداشت.
رئیس سازمان ملل در صحبت هایشان گفتند: جهان در مقابل یک ویروس ناقابل به زانو درآمده است.
ما در سطح کره زمین دانشمندان چندانی نداریم یعنی از قرن ۱۹ و ۲۰ به بعد دیگر دانشمندان نادری را داشتیم و متاسفانه این دانشمندان در مقابل ویروسی که جایش نیز مشخص است در مانده‌اند
که با خوردن سرکه سیب و بخور آن می‌توان ویروس را از بین برد .
این دانشمندان تنها کاری که توانسته اند برای یکسری از بیماری‌ها مانند ام اس، قند، بیماری های قلبی و .... انجام دهند تجویز دارو و استفاده از آن برای همیشه است.
یعنی درمان قطعی ندارد.
و اما دستور جلسه:
صفت گذشته در انسان، صادق نیست، چون جاری است.
صد هزاران فضل دارد از علوم
جان خود را می نداند این ظلوم
داند او خاصیت هر جوهری
در بیان جوهر خود چون خری
شهر به یکباره به طغیان دچار می گردد؛ اما نسیم آرام الله پس از چندی در تمامی آبادی ها حاکم می شود و عظمت و سلامتی باز می آید و شما از آن بهره بیشتری می‌برید.
دوستان همه سلام می رسانند و از خداوند و نگهبانان شاکر هستند که وصل ها را انجام می دهند تا همه چیز در کائنات به رحمت الهی، سیراب گردد.
در مقر شما، دوستان هر لحظه این روند و تکامل را با محبت، حس می نمایند .
آنانی که مجذوب رحمت قدرت مطلق می شوند، به ارتقاء می رسند، 
آنانی که فقط به سورچرانی مشغولند نصیبی ندارند؛ می فهمی که چه می گویم، چهارپایانی که به دنبال پا های اضافی می گردند تا خود را محکم در زمین نگه دارند؛ اما نمی دانند که بدون دست و پا، سر بر سجدهٔ الّله بسیار آسان است، فقط تمنّای دل می خواهد که با آن فاصلهٔ بسیار دارند، مانند نابینایان، در روز به دنبال شب می روند.


آن کس که باید بداند، می داند و آن می کند که حق می کند.
دوستان، دایره وار دف بر دست به سماع مشغولند و نیایش حق تعالی را می نمایند.
جمعی از مستان از بادهٔ الهی. شکر است .
چقدر این قانون زیبا است، چقدر عظیم است و چه بار معنای سحرآمیزی را در خود حمل می کند.
بسیار مطلب مهمی است که صفت گذشته در انسان صادق نیست چون جاری است، چی جاری هست؟! انسان جاری است، یعنی تمام هستی جاری است، همه چیز در حرکت است، انسان اگر صفت بد یا خوب دارد باید از آن مراقبت کند وگرنه تغییر می کند، اگر صفت بدی دارد می تواند آن را تغییر بدهد.
می گویند توبه گرگ مرگ است، این کاملاً حرف غلطی است. برای همه امکان پذیر است، بعضی ها معتقد بودند اگر کسی معتاد است تا آخر عمر معتاد خواهد ماند و جدا نخواهد شد (لبی که خورد به وافور - شسته می شود با کافور).
اما کنگره ۶۰ می گوید صفت گذشته در انسان صادق نیست چون جاری است،
اگر انسانی صفت اعتیاد دارد نباید برای همیشه بماند، هر کسی در هر مقطعی می تواند صفت بد را تغییر دهد.
این وادی یا این قانون و یا این راه؛ بسان شمشیری برّنده است، هم هشدار می دهد و هم امید به بازگشت، هم صعود است و هم سقوط، هم مرگ است و هم زندگی، هم زنده را از درون مرده خارج می‌کند و هم مرده را از درون زنده.
و به طور کلی، هم رحمت، لطف و بخشندگی خداوند را در مسیر زندگی انسان به نمایش می گذارد و هم خطوط اختیار را به شکل بسیار زیبایی به دست انسان می سپارد تا خودش هر گونه که مایل است ترسیم نماید و به انسان می فهماند که پایان هر نقطه می تواند سرآغاز خط دیگری باشد.
همه انسان ها قادر هستند و می توانند در هر نقطه ای که قرار دارند و هر صفتی را که با خود حمل می‌کنند آن را عوض نمایند؛ حتی گناهکارترین انسانی که مرتکب فجایع و جنایت های بیشماری گردیده است می تواند صفات زشت خود را تغییر دهد و از آنها بازگشت نماید.
هیچ انسانی مجبور نیست یک صفت یا صفت های گذشته خود را به‌صورت جاودانه و یا تا ابد در خود حفظ کند.
ما باید برای رهایی و درمان اعتیاد در زندگی به آزادگی برسیم، آزادی انسان (حقوق بشر و یا آزادی بیان) نیست.
مهمترین آزادی هر انسانی، آزاد شدن‌ از بند جهالت و صفات زشت خود است، اگر توانست از این بندها آزاد و رها شود ارزشمند است.
و برای این آزادی باید تفکرات و جهان‌بینی ما غنی باشد و به یک اندیشه راستین برسیم، باید همیشه امیدوار و معتقد باشیم که ما می توانیم صفت گذشته را تغییر دهیم.
بچه هایی در کنگره هستند که ترک تحصیل کرده بودند و سن آنها هم بالا بود ولی بعد از درمان درس خواندند و تا مرحله دکترا رفتند چون معتقد بودند که می توانند خود را تغییر دهند.
گروه‌های دیگر القا کرده‌اند کسی که مصرف کننده است دیگر تمام شد باید فاتحهٔ آن را خواند، اما ما به این حرف اعتقادی نداریم، خودتان را با چند سال گذشته مقایسه کنید، من اگر بخواهم خودم را با ۲۴ سال پیش مقایسه کنم اصلاً فکر نمی کردم به درمان اعتیاد برسم، یا خود را به یک جایگاه دیگری در جامعه برسانم.
اندیشه ما ترسیم می کند که چه کاری انجام دهیم کسی از بیرون نمی‌تواند کار چندانی برای ما انجام دهد.
بیرون مؤثر است ولی درون خود ما نقش مؤثرتری دارد که آن اعتقاد، تفکر و خواست خودمان است.
برای عمل به خواسته ها باید پله هایی را طی کنیم یعنی پله های چهارده وادی، این وادی ها ما را ذره ذره به یک تفکر راستین می رساند. برای  این است که ما در اول جلسه می‌گوییم خداوندا ما را از دست نیرومند ترین دشمن خودمان که جهل و نادانی خودمان است نجات بده، چون بیشترین صدمه را خودمان به خودمان وارد می کنیم. تصمیمات غلطی که گرفته ایم یا در فرهنگ ما یکسری چیزها را به ما القا کرده‌اند که بعضی چیزها قابل اجرا نیست یا غیر ممکن است.
اما در کنگره یاد می گیریم که غیر ممکن نداریم.
وقتی برای نوشتن چهارده وادی با گروه‌های دیگری که در ارتباط بودند بعضی از بندهایی که داشتند مورد مطالعه قرار دادم و دیدم درست نیست، خیلی چیزها را به ما آموزش نداده‌اند.
هیچکس مجبور نیست تا ابد در جهنم باقی بماند. اگر کسی در عمیق ترین نقطه جهنم قرار داشته باشد، 
اگر بخواهد، اختیار کامل دارد و می‌تواند صفت های زشت خود را تغییر بدهد تا رحمت خداوند شامل حال او گردد و به آرامی از جهنم خارج گردد.
چطور ممکن است خداوند با این همه محبّت و مهربانی بگوید تو را تا ابد در صفت بد نگه خواهم داشت و نابود خواهم کرد، یعنی همیشه راه بازگشت برای هر انسانی هست، هیچ کس نمی تواند بگوید از من گذشته و من در زشتی ها غوطه ورم و کاملاً غرق شده ام و راه نجاتی نیست. راه نجات همیشه هست زیرا صفت گذشته در انسان صادق نیست، چون جاری است.
به دلیل جاری بودنِ انسان، اگر ما در بالاترین نقطهٔ بهشت قرار داشته باشیم، هرگاه صفت نیک ما تبدیل به صفت زشت گردد، ما را از بهشت به طبقات زیرین جهنم فرو خواهد کشید چون انسان جاری است!
قدما معتقد بودند چهار عنصر مخالف آب، باد، خاک و آتش هستی را به وجود آورده‌اند.
زندگی بر مبنای اضداد بنا شده است، در زندگی هم خوب و هم بد وجود دارد و هر انسانی مجموعه‌ای از رذائل و فضائل است که با اختیار کامل خود می تواند انتخاب کند که از کدام راه و مسیر حرکت کند مثل فضای مجازی.
بعضی ها می گفتند که انسان جایز الخطاست، بعضی‌ها می‌گفتند انسان ممکن الخطاست و من هم می‌گویم انسان مختار الخطاست یعنی اختیار کامل دارد. خداوند انسان را اینگونه برنامه‌ریزی کرده است و او را بر سر دوراهی قرار داد که انتخاب کند.
اما ما برای انتخاب هایمان باید بهایی پرداخت کنیم و برای انتخاب راه و مسیر باید مجهز به دانش و اطلاعات باشیم. دانش بسیار قوی و نیرومند که انسان بر مبنای آن حرکت کند و اعتقادات و افکارش را درست کند.
گاهی شما باور ندارید که می توانید صفتی را تغییر دهید، اما گاهی کاملاً باور دارید که می توانید و این تغییر صفت زمان می خواهد.
شما می توانید از درخت بالا بروید ولی تمرین لازم دارید و نمی توانید پارامتر زمان را حذف کنید؛ مثل پارامتر درمان اعتیاد در روش دی اس تی، مثلاً فردی تا به امروز مصرف کنندهٔ انواع مواد مخدر بوده است و در یک لحظه تصمیم بگیرد که دیگر نمی‌خواهد مصرف کننده باشد و ما این را می‌دانیم که این کار امکان پذیر نیست.

نگارش: همسفر زینب، لژیون سوم
ارسال: همسفر سارا

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرزینب(لژیون3) شنبه 3 خرداد 1399 12:12 ق.ظ
سپاس دوستان
همسفرمهدیه لژیون سوم پنجشنبه 1 خرداد 1399 02:55 ب.ظ
بسیار عالی بود زینب جان خیلی ممنون و خداقوت
همسفر سمانه پنجشنبه 1 خرداد 1399 01:44 ق.ظ
تشکر از خانم زینب موفق باشید
همسفر سمانه پنجشنبه 1 خرداد 1399 01:43 ق.ظ
خانم زینب عزیزموفق باشین وتشکراز خدمتگزاران سایت
همسفر ملیحه چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399 06:40 ب.ظ
ممنونم زینب جان
همسفرطیبه چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399 06:04 ب.ظ
تشکروخداقوت
همسفرفاطمه چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399 04:59 ب.ظ
ممنون زینب جان خداقوت عزیزم
همسفر الهه چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399 04:02 ب.ظ
خداقوت زینب جان
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic