کارگاه آموزشی مجازی همسفران
یکشنبه 8 تیر 1399 ساعت 08:00 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر سارا | ( نظرات )
دهمین جلسه از دوره سوم کارگاه‌های آموزشی مجازی همسفران نمایندگی حسنانی با دستور جلسه  " حرمت کنگره ۶۰، چرا رابطه کاری و مالی در کنگره ممنوع است؟" با استادی کمک راهنمای محترم"همسفر زهرا از شعبه ابوریحان" برگزار گردید.


سخنان استاد:
سلام دوستان زهرا هستم  یک همسفر
کنگره ۶۰ مکانی مقدس و امن است زیرا هدف آن مقدس است، آیا رهایی یک انسان از دام اعتیاد مقدس نیست! آیا احیای یک نفس که به تعبیر کلام الله احیای کل نفوس است مقدس نیست! بنابراین در چنین مکان و فضایی امنیت خاطر بسیار مهم است و بایستی این شرایط وجود داشته باشد. به همین منظور در کنگره ۶۰ حریم‌هایی در نظر گرفته شده که اعضا هیچ‌گاه نبایستی از آنها عبور نمایند، زیرا عبور از آنها به معنی وارد شدن به مسائلی است که به احتمال قطع به یقین به شخص آسیب می رساند و او را از ادامه درمان و یا بعد از درمان از ادامه سفر دوم باز می دارد.
ما می خواهیم در کمال آرامش اعتیاد مسافران خود را درمان کنیم و پس از آن در سفر دوم به ادامه آموزش و خدمت خود بپردازیم. می‌خواهیم با خیال راحت و بدون اضطراب به کنگره بیاییم و با کسی خورده حساب نداشته باشیم. کنگره ۶۰ این حریم و مرزها و خطوط قرمز را برای ما در نظر گرفته و مشخص نموده است که اگر می خواهیم با خیال راحت راهمان را ادامه دهیم، بایستی آنها را رعایت کنیم؛ در غیر این صورت دیگر کنگره ۶۰ برای ما کنگره ۶۰ نخواهد بود.

دروغ گفتن: 
ما در کنگره ۶۰ یاد می گیریم که راستی و درستی تضمین کننده سلامتی و پیشرفت ماست. دلیلی ندارد که یک سفر اولی به راهنمایش دروغ بگوید و برای مثال مقدار مصرف یا وضعیت خود را پنهان کند. ما در اینجا می آموزیم که حقیقت در اعمال و ادامه نقاب از رخ بر می‌گیرد، پس چه بهتر است که از همان ابتدا با راستی و درستی جلو برویم و نگران برملا شدن چیزی نباشیم. در تمام سطوح زندگی این قانون حکم فرماست و با یک دروغ انسان به چرخه دروغ وارد می‌شود و برای اینکه دروغ اول و دروغ های بعدی لو نرود باید تا دروغ بگوید که در نوع خود جهنمی بی نظیر است. ما یاد می گیریم بالاترین زرنگی صداقت و راستگویی است.

علیه شخصی سرزنش کردن: 
به تعبیر نگهبان کنگره ۶۰ غیبت کردن و سرزنش کردن یک سم مهلک است و در هر کجا شایع شود آنجا را ویران خواهد کرد. اعضای کنگره خوب می دانند که غیبت کردن و سرزنش کردن پشت سر دیگران چگونه حال خود انسان را خراب می‌کند، ما خوب می دانیم که اگر غیبت کنیم چه غیبت هایی که ممکن است در مورد ما انجام شود. ما یاد گرفته ایم که اگر باد بکاریم طوفان برداشت می کنیم. پس اگر می خواهیم در مورد ما غیبت و سرزنش نشود، برای حال خودمان هم که شده غیبت دیگران را نمی کنیم. الحق و الانصاف که این مسئله در کنگره ۶۰ به سطح بسیار پایینی رسیده است. 

حرف یکدیگر را قطع نمودن:
 این مسئله در کنگره ۶۰ بسیار عالی اجرا می‌شود و کسی حرف کسی را در هنگام صحبت قطع نمی‌کند و چقدر زیباست که انسان می‌بیند افرادی که روزگاری مصرف کننده مواد مخدر بودند و یا با یک مصرف کننده زندگی کرده‌اند در ادبیات و گفتمان خود چه نکات ظریفی را رعایت می‌کنند، که حتی بعضی افراد با تحصیلات بالا ممکن است رعایت نکنند. بچه‌های کنگره زمانی که در جمع صحبت می کنند انسان لذت می برد از این همه احترام ادب و آداب سخن گفتن.

 بحث سیاسی نمودن: 
این مسئله نیز در عالی ترین سطح خود در کنگره ۶۰ رعایت می شود و اعضای کنگره به طور کامل از بحث های سیاسی اجتناب می کنند.

الفاظ ناشایست بیان کردن: 
مسئله الفاظ ناشایست در ادبیات و فرهنگ اعتیاد چیز دور از انتظاری نیست، البته نه در مورد همه، در کنگره ۶۰ به دلیل وارد شدن این موضوع به حرمت و از سوی دیگر آموزش ها و فراگیری آداب معاشرت باعث گردیده این موضوع به کمترین سطح ممکن برسد و اعضای کنگره می دانند که اهمیت واژه ها و کلمات چه نقش مهمی در روحیه و به طور کلی در حال خوش ما دارد و حال خوش چیزی نیست که بتوان به راحتی آن را به دست آورد.

 بدون اطلاع و هماهنگی هر گونه پولی را پرداخت و دریافت کردن و یا هر گونه وجهی را تحت عنوان قرض یا وام به هر شخص حقیقی و یا حقوقی پرداخت کردن: 
مسئله ارتباطات مالی یکی از مفاد مهم حرمت کنگره ۶۰ می باشد. اعضای کنگره ۶۰ به خوبی دریافته اند که حساب و کتاب مالی با اعضای کنگره داشتن یعنی از دست دادن آرامش و حال خوش، حساب و کتاب مالی یعنی اینکه دیگر نمی توانیم با خیال راحت به کنگره بیاییم؛ زیرا بسیار محتمل است و طبیعی است که اگر تعهد مالی در زمان خود انجام نشود  می‌تواند روابط ما را با طرف مقابل خدشه دار نماید و در نهایت باعث شود که فرد یا افرادی که وارد این داستان شده‌اند، دیگر نتوانند به راحتی در کنگره حضور داشته باشند. نمی‌توانیم ادعا کنیم که این مسئله اصلاً در کنگره وجود ندارد خیر باید بگوییم در طول مدت فعالیت کنگره ۶۰ در موارد بسیار محدود هر کسی در هر جایگاهی به این مسئله وارد شده جایگاه خود را از دست داده و در نهایت از کنگره جدا شده است.

از لباس و پوشش نامناسب استفاده کردن: 
مسئله پوشش و لباس منحصر به خانم‌ها نیست در کنگره خانم ها و آقایان هر دو بخش مشمول این موضوع هستند و بایستی از لباس و پوشش مناسب استفاده کنند. حتی در بین آقایان استفاده از تی شرت بدون یقه با آستین های خیلی کوتاه ممنوع است، 

بدون مجوز راهنما تلفن دادن و تلفن گرفتن و یا هر گونه ارتباطی بیرون از کنگره برقرار نمودن:
 از موارد ضدارزشی می باشد. افرادی که برای درمان به کنگره ۶۰ مراجعه می نمایند و در ابتدای سفر اول هستند بدون اجازه راهنمای خود حتی نمی توانند تلفن دیگر اعضای لژیون یا کنگره را داشته باشند. اعضای کنگره بیرون از کنگره ارتباطی با یکدیگر ندارند و هیچ‌گونه رفت و آمد خانوادگی نیز ندارند، حتی اعضای قدیمی کنگره آدرس محل سکونت یا کار یکدیگر را ندارند. 
رابطه کاری و شغلی نیز از مواردی است که جزو حرمت می باشد و برقراری آن خصوصاً در سفر اول می‌تواند بسیار آسیب زننده باشد. 

بخش دیگری از حرمت کنگره ۶۰ به موضوع محافظت از وسایل شخصی مثل کیف موبایل و غیره اشاره می‌نماید، در کنگره ۶۰ اگر کسی به فرض کیف یا موبایل خود را گم کند به جای این که طلبکار باشد سرافکنده و خجالت زده است؛ چرا که نتوانسته از کیف یا موبایل خود مراقبت کند و به تعبیری حرمت را رعایت نکرده است. 

در مجموع تک‌تک مفاد حرمت کنگره ۶۰ با ظرافت و تفکری همه‌ جانبه تمام کانال هایی که ممکن است به نحوی از انحاء به حضور و  ارتباطات ما در کنگره آسیب برساند را مسدود می نماید. ما با رعایت این حریم ها می توانیم با خیال راحت و برای همیشه در جمع اعضای کنگره ۶۰ حضور داشته باشیم و با کسی کوچک‌ترین مشکل و مسئله ای نداشته باشیم و از حضور در کنگره ۶۰ و بودن با اعضای کنگره لذت ببریم. کنگره ۶۰ برای ما یک بهشت حقیقی است، ما در کنگره ۶۰ زندگی می‌کنیم و این زندگی و زنده بودن منوط به رعایت حرمت کنگره ۶۰ است. 
حرمت کنگره رگ حیاتی ماست مادامی که رعایت می کنیم در کنگره ۶۰ زنده ایم لذت می بریم و استفاده می کنیم اما خدایی نکرده اگر حرمت کنگره ۶۰ رعایت نشود، گویا شخص دچار نوعی مرگ و ممات تدریجی می‌شود و در انتها خود به خود از این جمع طرد می شود. برای افراد حرمت شکن جبران سخت و سنگین می‌شود که قابل تحمل نیست و همین مسئله فرد را از کنگره ۶۰ خارج و دور می نماید. بنابراین حرمت کنگره ۶۰ برای ما محدود کننده نیست بلکه نگهدارنده و محافظت کنندهٔ ما در برابر آسیب هاست. رعایت حرمت کنگره برای همه است، جدید و قدیم ندارد هر کس در هر جایگاهی که هست رعایت حرمت کنگره ۶۰ برای او الزامی است. همانگونه که نگهبان کنگره در نوشتار حرمت اشاره نمودند که بر تمام اعضا فرض است که حریم فوق الذکر را محترم شمارند.

هماهنگی و تایپ: همسفر زینب، لژیون سوم
ارسال: همسفر سارا

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر صدیقه پنجشنبه 12 تیر 1399 04:55 ب.ظ
سلام خانم زهرای عزیز خیلی عالی بود وخیلی خوشحال شدم از دیدن شما.پیروز باشید
همسفرطیبه چهارشنبه 11 تیر 1399 10:39 ق.ظ
خیلی خوشحال شدم شماروتوفضای مجازی شعبه حسنانی دیدم استفاده کردم انشالله همیشه حال دلتون خوب باشه.تشکرازخدمتگزاران سایت
همسفر طاهره (لژیون دوم) دوشنبه 9 تیر 1399 03:24 ق.ظ
خداقوت خانم زهرابسیارجامع وکامل بیان کردیدوممنونم از خدمتگزاران سایت
همسفر فاطمه لژیون دوم دوشنبه 9 تیر 1399 02:38 ق.ظ
ممنون از خاتم زهرا عزیز برای مطالب کامل و اموزنده استفاده کردم
تشکر از خانم سارا و خانم زیتب
همسفر سارا پاسخ داد:
همسفرسارا،لژیون دوم یکشنبه 8 تیر 1399 04:34 ب.ظ
خانم زهرا ممنون از متن زیباتون، تشکر که قبول محبت کردید.
همسفرجمیله یکشنبه 8 تیر 1399 11:14 ق.ظ
خانم زهرای عزیز مطالب را بیان کردید آموزنده بودموفق باشید خدا قوت به خانم زینب عزیز وخانم سارای عزیز
همسفرزینب(لژیون 3) یکشنبه 8 تیر 1399 11:06 ق.ظ
خانم زهرای عزیزم ممنون که قبول زحمت کردین و دعوت من رو پذیرفتیم
سپاسگزارم
همسفر الهه یکشنبه 8 تیر 1399 10:43 ق.ظ
ممنون خانم زهرا جان ک قبول زحمت کردید خداقوت زینب جان
همسفر فاطمه یکشنبه 8 تیر 1399 09:53 ق.ظ
خانم زهرای عزیز عالی بود خیلی استفاده کردم از صحبتهای دلنشین واموزندتون کامل و جامع بیان کردید تشکر از خانم زینب عزیز و خانم سارای عزیزخداقوت بابت زحمات در بخش سایت
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات