جلسه خصوصی همسفران
سه شنبه 10 تیر 1399 ساعت 11:01 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر سارا | ( نظرات )
دهمین جلسه از سری سیزدهم کارگاه های آموزشی خصوصی ویژه همسفران کنگره ۶۰
 در نمایندگی حسنانی با دستور جلسه  " حرمت کنگره ۶۰، چرا رابطه مالی و کاری در کنگره ممنوع است؟"
با استادی کمک راهنما، همسفر "زهرا" و نگهبانی همسفر "سمیه" و دبیری همسفر "فریده" در تاریخ ۹۹/۴/۱۰ رأس ساعت ۱۶ آغاز به کار نمود.


خلاصه سخنان استاد:
دستور جلسه امروز در مورد حرمت کنگره ۶۰ می باشد. اگر دقت کنیم می بینیم که حرمت در هرجلسه عمومی که ما داریم دو دفعه خوانده می شود. حال چرا چنین دستور جلسه ای اکنون برای ما مجددا گذاشته شده است و دوباره می خواهیم در مورد حرمت صحبت کنیم؟
 من خودم فکر می کنم علتش این است که ما باید اگر نوشتاری در کنگره داریم، آموزشی در کنگره داریم، صرفا این نباشد که بشنویم و رد شویم بلکه ما باید نسبت به آموزش هایی که  می گیریم تفکر داشته باشیم.
اینطور نباشد که صرفا یک چیزی بشنویم، براستی وقتی که حرمت خوانده می شود، چقدر به آن فکر می کنیم؟ چرا حرمت به کنگره آمده است و چقدر داریم به آن عمل می کنیم؟ دستور جلسه می گوید چرا رابطه  کاری و‌مالی در کنگره ممنوع می باشد؟ این در واقع قسمت دوم دستور جلسه می باشد. صحبت های امروز من، صحبت های خودم نیست، صحبت های آقای مهندس است که روز چهارشنبه در جلسه مطرح کردند. و بیشتر الهامات بنده در مورد همان صحبت هاست. می خواهم همان ها را مطرح کنم چون‌ کامل ترین صحبت ها را خود آقای مهندس معمولا در خصوص دستورجلسه انجام می دهند. آقای مهندس فرمودند کنگره ۶۰ مثل یک کشتی می ماند که روی اقیانوس بزرگی در حال حرکت است. یک کشتی می خواهد حرکت کند برای اینکه سالم به مقصد برسد چه اتفاقی باید بیفتد؟ باید حتما اصول و قوانین دریانوردی را بلد باشد اگر بدون اصول و قوانین حرکت کنیم قطعا در آن دریا به مشکل می خوریم، یک طوفان بیاید سریع غرق می شویم.  بنابراین ما باید این قوانین را بلد باشیم و جناب آقای مهندس فرمودند باید هم در صور پنهان و‌ هم‌ در آشکار رعایت شوند.


اینکه‌ من اینجا بگویم صرفا من خیلی خوبم و دارم حرمت را رعایت می کنم، ولی در پنهان کارهای دیگری انجام دهم، این رعایت حرمت نیست. ما یک N.G.O پرجمعیتی هستیم و اکنون حدود صدهزار نفر کارت کنگره را دارند؛ بنابراین باید یک یک قوانین را رعایت کنیم تا بتوانیم کنار همدیگر باشیم. مدرسه بچه هایمان را ببینیم، آنها در مدرسه ۵۰۰ تا ۷۰۰ نفر هستند و اگر مقررات را رعایت نکنند مشکلات ایجاد می شوند. براب مثال معلم می گوید موبایل سرجلسه نیاورید، می بینیم یک بچه ای می برد خب ممکن است یک سری آموزش های غلطی توسط همان موبایل داده شود. پس ما یکسری مسائلی را ما اینجا داریم که با رعایتشان در واقع حال خودمان خوب می شود. اگر ما تا الان داریم با اینN.G.O پرجمعیت کنار همدیگر به راحتی آموزش می گیریم و آرامش داریم، حتی اگر چند روز نیاییم دلمان برای یکدیگر تنگ می شود و اینجا حال ما را خوب می کند دلیلش اینست که ما قوانین را رعایت می کنیم.
ما اعتقاد داریم اینجا مثل همان بهشت و یا همان جناتی است که در قرآن هم آمده است؛ گفته شده در بهشت اعضا به همدیگر می گویند سلاما سلاما، سلام و علیک، سلام و تمام شد. نه حرف لغوی دارند نه هجویات می گویند، نه می روند می گویند مادر شوهر تو‌ چکار می کند، یا شوهر تو چکار کرد، مسافرت چه چیزی مصرف می کند... ما نیز از این سوألات از همدیگر نمی پرسیم ما سلاما سلاما و در خصوص آموزش ها با هم صحبت می کنیم؛ چه در جلسه عمومی که اینجا دبیر و‌ نگهبان و‌ استاد می نشینند و برمبنای قوانین کنگره صحبت می کنند و‌ چه اعضایی که وارد می شوند و در لژیون می نشینند.
 در لژیون ها نیز به همین صورت می باشد. اکنون حرمت را خیلی کوتاه مرور می کنیم تا ببینیم  این حرمتی که دوبار در کنگره خوانده می شود چه می باشد.
در حرمت گفته شده کنگره مکان مقدس و امنی است که هر شخصی با ورود به این‌ مکان باید حرمت‌ کنگره را حفظ کند. چرا می گوید مکان مقدس و امنی است؟ مگر مسجد است؟ اینجا مکانی است که ما می آییم آموزش می گیریم، و مکان آموزش واقعا مکان مقدسی است. من فکر می کنم مقدس ترین مکان می باشد. در مسجد دعا می کنیم نماز می خوانیم. آن جا هم یک مکان مقدس است ولی جایی که تو داری آموزش می گیری، ارتقا پیدا می کنی، قطعا یک مکان مقدس است. دروغ گفتن، علیه شخصی سرزنش کردن... همه ما می دانیم که دروغ مبنا و پایه گناهان است. این یک حدیثی است که همه ما بلد هستیم و هر فاجعه ای که صورت می گیرد از دروغ گفتن هاست. امروز من‌ اگر بیایم داخل کنگره و یک تازه وارد هستم اما خودم را چیز دیگری نشان بدهم، و به راهنمایم دروغ بگویم، حال خودم را به راهنما نگویم، یا مصرف کننده نگوید دوزش چقدر است، یا یک چیز توهمی بگوید، در واقع راهنمایش را دور بزند، خب قطعا در طول سفر با مشکل مواجهه می شود. من الحمدالله اینجا هم همسفر و هم کمک راهنما هستم و هم در خدمت خانم الهه در لژیون سیگار هستم و خدمتتان عرض کنم خانم الهه به من گفتند چقدر مصرف می کنید؟
در ابتدا رویم نمی شد به ایشان بگویم چقدر قلیان مصرف می کنم (من مصرف سیگار ندارم )، خدمت خانم الهه عرض کردم و الان اگر درمان من دارد خوب پیش می رود، چون اولش که آمدم و وارد شدم، دروغ نگفتم. ما در کنگره سعی می کنیم که آن چیزی که واقعیت دارد را مطرح کنیم و قطعا آن حرف راست خیلی بهتر است. حرف یکدیگر را قطع نمی کنیم، وقتی کسی صحبت می کند وسط صحبتش صحبت نمی کنیم، کسی مشارکت می کند در لژیون‌ عمومی، کسی نمی تواند به او بگوید شما چه دارید می گویید؟ یا حتی ما  اجازه نداریم اگر کسی اینجا مشارکت انجام می دهد بگوییم چه مشارکت بدی، یا چرا اینطوری گفت... هرکسی نظر خودش را بیان می کند فقط ما گوش می کنیم. حرمت کسی که مشارکت می کند را رعایت می کنیم. چرا این حرمت ها رعایت می کنیم؟
 این حرمت و رعایت فاصله ها مثل ستون های مسجد می ماند. دو جلسه قبل خدمت خانم زهره عزیزمان در لژیون سردار بودیم. خانم زهره عزیز کمک راهنما داشتند در مورد ستون های اینجا صحبت می کردند. گفتند وقتی اینجا ساخته شد ما الان آمدیم زیرباد کولر نشستیم، خیلی عزیزان اینجا خاک خوری کردند تا به این شکل درآمده است.
خانم زهره فرمودند اگر یکی از ستونهای اینجا را بر می داشتند این ساختمان فرو می ریخت، پس ببیتید چقدر رعایت فاصله ها در خصوص این ستون ها لازم بوده. حال خوب را نمی شود به هر طریقی بدست آورد، حال خول را باید از طریق عمل سالم بدست آورد، عمل سالم با عمل نیک متفاوت است، عمل سالم همیشه به نتیجه خیر می انجامد. جهت مشارکت کردن باید دستمان را بالا بگیریم. لژیون خصوصی مثل صور پنهان است و من نمی توانم وسط صحبت کمک راهنمایم صحبت کنم بلکه باید از قبل اجازه بگیرم.
اگر پول به کسی دادی و خورد آقای مهندس می گویند نوش جانش! زیرا ما حق نداریم به کسی پول قرض دهیم. لباس باید سفید باشد چون تا کثیف می شود لک ها را نشان می دهد پس ما تمیز نگه می داریم و ما لباس کوتاه و یقه باز نمی پوشیم و این پوشش هم در مورد خانم ها صدق می کند هم آقایان.
فقط راهنما می تواند در صورت ضرورت تلفن داشته باشد، ما سوالی داریم باید از راهنمایمان بپرسیم نه اینکه از راهنمای مسافرمان بپرسیم، اینجا ارتباط گرفتن با راهنمای مسافر ممنوع است. بحث سیاسی و خارج از مساله اعتیاد هم نداریم. نقطه مشترک همه ما اعتیاد است، چه همسفرها چه مسافرها. شال  کمک راهنمایی یعنی آموزش های کنگره را به رهجوها بدهیم، ما مشاور خانواده نیستیم تا تمام سوالات رهجوها را پاسخ دهیم، ما آمده ایم تا آموزش بگیریم و به نقطه تعادل برسیم.
با سپاس از راهنمای تازه واردین: همسفر الهه
مرزبان کشیک: همسفر مریم
نشریات و نگهبان نظم: عباس آقا

دستور جلسه بعد: ذکر خواهد شد
استاد جلسه: کمک راهنما، همسفر رضیه
لژیون خدمتگزار: لژیون اول


نگارش: همسفر زهره، لژیون چهارم
ضبط صدا و عکس: همسفر الهه، لژیون سوم
تنظیم  و ارسال: همسفر سارا

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سمیه کمک راهنمای لژیون 6 جمعه 13 تیر 1399 11:23 ب.ظ
خدا قوت خانم زهرای عزیز بسیار عالی
همسفر فاطمه چهارشنبه 11 تیر 1399 04:14 ب.ظ
بسیار جامع و کامل بیان کردید ممنون از صحبتهای آموزنده اتون خداقوت به عزیزان خدمتگزار
اعظم ازلژیون خانم زهره چهارشنبه 11 تیر 1399 12:34 ب.ظ
خداقوت به کمک راهنمای عزیزخانم زهرا عالی بود ممنون از خدمتگزاران سایت
همسفر سارا پاسخ داد:
همسفر الهه چهارشنبه 11 تیر 1399 11:10 ق.ظ
جلسه عالی بود لذت بوردم
همسفر ملیحه چهارشنبه 11 تیر 1399 09:18 ق.ظ
ممنون از کمک راهنمای عزیز خانم زهرا و تشکر بابت عزیزان زحمت کش سایت
همسفر طاهره (لژیون دوم) چهارشنبه 11 تیر 1399 01:51 ق.ظ
خداقوت خانم زهراعالی بود استفاده کردم وممنونم از خدمتگزاران سایت
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات