مکتوب سخنان مهندس دژاکام، دستورجلسه چهارشنبه
چهارشنبه 11 تیر 1399 ساعت 07:21 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر سارا | ( نظرات )

مکتوب صحبت های مهندس دژاکام در خصوص دستور جلسه تعطیلات تابستانی به قلم همسفر زینب

طبق روال سال‌های گذشته اول اسفندماه تازه واردین را می پذیرفتیم و در فروردین ماه به مدت دو هفته تعطیلات داشتیم و به مدت یک هفته هم تعطیلات تابستانی داشتیم و یک اردوی سالیانه هم در لیست برنامه های ما بود.
در اسفند ماه با تدابیر ایمنی و بهداشتی توانستیم میزبان تازه واردین در شعبات باشیم. امسال طبق شرایط جامعه تعطیلات نوروزی نداشتیم و مسئولین کنگره ۶۰ سر کارشان بودند. نیروها مرتب و مداوم کار می‌کنند و تعطیلی ندارند، این است که تصمیم به یک هفته استراحت گرفته‌ایم. این تعطیلات صرفاً برای رفتن به مسافرت نیست در خانه بمانید و به کارهای عقب افتاده و مسائل زندگی خود برسید.
تعطیلات کنگره ۶۰ از تاریخ ۹۹/۵/۱۶ روز پنجشنبه تا تاریخ ۹۹/۵/۲۳ خواهد بود و در این ایام تمام فعالیت‌های کنگره ۶۰ تعطیل می باشد. و ان شاالله از ۲۴ مرداد روز جمعه طبق روال همیشه در پارک طالقانی حضور خواهیم داشت.
اردوی سالیانه، امسال به دلیل مسائل بهداشتی برگزار نمی شود، همانطور که برنامه و اردوی درختکاری امسال انجام نشد. ان شاالله خداوند توفیق بدهد تا بتوانیم سال های آینده این برنامه‌ها را انجام بدهیم.
با توجه به اوضاع اقتصادی پیش آمده تمام شعبات که استیجاری هستند درخواست مبالغ بالایی کرده‌اند، بنابراین باید به فکر چاره باشیم و سعی کنید به مرحله خودکفایی برسید و اندوخته کافی داشته باشید.
یکی از برنامه‌های پیش‌رو جشن گلریزان است، برای مثال: اگر شخصی به فکر دنور شدن است می تواند از همین حالا شروع کند و در چند مرحله با مبالغ کمتر کارش را انجام دهد و تمام واریزی های شان را با سند نگهداری کنند.
مسئله دیگر مراحل تحقیقاتی کنگره ۶۰ است که امسال کارهای علمی بیشتر شود حتی برای ایجاد دانشگاه به یکی از شهرها سفر کردم که امکاناتی وجود دارد که دانشگاه را در آنجا دایر کنیم. این موضوع را در شهر ها و مکان های مختلف مورد ارزیابی قرار داده ایم تا بتوانیم به کمک همدیگر یک مرکز آموزش عالی در کشور درست کنیم که در مسئله درمان اعتیاد پیشروی کنیم.
امیدواریم که این کار را بتوانیم انجام بدهیم که احتیاج به زمین و هزینه‌های زیادی داریم.
چند روز پیش در جلسهٔ گروه خانواده حضور پیدا کردم و جلسهٔ خوبی داشتند اما احتیاج به کار است که بتوانیم این قضیه را استحکام بدهیم و به سلامت برسیم.
باری بر دوش ما هست که باید به کمک همدیگر این بار را برداریم و می‌دانید که تمام دنیا هیچ اعتقادی به درمان اعتیاد ندارند.
سردمدار این قضیه هم کشور آمریکا است، کشور آمریکا هیچ اعتقادی به درمان اعتیاد ندارد ولی متأسفانه این کشور مانند یک طبل تو خالی می ماند که صدای قوی و بلندی دارد. تمام دنیا و محققین و اساتید ما همه رفرنس هایشان آمریکایی است؛ رفرنس آمریکا می‌گوید اعتیاد درمان ندارد و باید نگهدارنده باشد و در نگهدارنده یکی از فرضیه هایش این است که به افراد آنقدر متادون بدهیم که دیگر نیازی به هروئین نداشته باشد، برای همین است که هروئین با دُز بسیار پایینی به افراد داده می‌شود افرادی که با دُز بالا هروئین مصرف می‌کنند قدرت هیچ گونه تصمیم گیری را ندارند.
قرصهای ۵ میلی گرمی یک نفر را اداره می‌کند. اشخاصی داریم که روزانه ۳۰ الی ۴۰ عدد قرص متادون ۵ میلی گرمی مصرف می‌کنند بعدها متادون ۵ میلی گرمی تبدیل به ۴۰ میلی گرمی شد و اینجا بود که دیگر اعتقادی به درمان اعتیاد پیدا نشد.
طرح دیگر قطع کامل است، مثل گروه معتادان گمنام و این است که آمریکا می‌گوید: اعتیاد درمانی ندارد.
و ما هم که در زیر زمین هستیم محکم و استوار ایستاده ایم و می گوییم اعتیاد درمان دارد و به تمام دنیا می گوییم: روش های اعمالی شما مجهول است.
اعتیاد بیماری مرموز است، لاعلاج و پیش رونده است، این باور از سرزمین آمریکا بلند شده است.
ما باید با اعتماد به نفس کامل در این کار حرکت کنیم و برای این حرکت نیاز به نیروی متخصص داریم که در حال حاضر بیش از ۲ هزار نیروی متخصص در کنگره ۶۰ مشغول خدمت هستند. لژیون پزشکان را در پارک طالقانی داریم و باعث افتخار ماست یعنی سیستم درمانی رسمی کشور ما را به عنوان همکار قبول دارند.
ما هم در حال پرورش راهنما هستیم و برای حرکت خود علم لازم را هم داریم و برای اثبات این علم باید مقاله تولید کنیم، آزمایش کنیم، تست کنیم، حتی باید دانشجوهای دکتری را که در دانشگاه‌ها هستند و به آنها پروژه همراه با هزینه هایش را بدهیم که به طور مثال: بگوییم روی مسئله ای از متد DST ، کار کنند.
ما راه درمان اعتیاد را یافته و باید اثباتش کنیم هم نمونه جانوری و هم نمونه انسانی را. بنابراین نیاز به حضور دانشگاه ها و اساتید داریم.
مسئلهٔ بعدی نیاز مالی است که الحمدالّله داریم. برای بر طرف کردن نیاز مالی ما نمی توانیم از سفر اولی کمک بگیریم، چون هنوز به درمان نرسیده اند و عقل سلیمی ندارند. اگر از سفر اولی کمک زود هنگام بگیریم ضربه ای برای به درمان نرسیدن او خواهد شد.
یکی از سفر اولی ها که در ۳ ماه اول سفرش می خواست زمینی را به کنگره بدهد و من قبول نکردم اما هفته پیش به رهایی رسید و با در دست داشتن ۳ سند زمین آمد و کمک خودش را کرد. ( کارهای مهم و بزرگ مردان بزرگ را می خواهد).
ما باید در کشور خودمان مثمر ثمر واقع شویم و پرچمدار این امر در دنیا باشیم. بنابراین روی خودتان حساب کنید. بعضی از شهرها خیلی شُل هستند از جمله کرمان، در صورتی که کرمان پهناورترین  استان ایران است و حتی جزو ثروتمندترین استانهای ایران هم هست. و امیدوارم بتوانیم به کمک اعضاء کنگره ۶۰ این کارها را انجام بدهیم.

نگارش: همسفر زینب، لژیون سوم
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر زهرالژیون دوم یکشنبه 15 تیر 1399 03:27 ب.ظ
خانم زینب جان خدا قوت مشارکت عالی وپر ثمر بود
زحمتکشان سایت تشکر میکنم
همسفر سارا پاسخ داد:
برقرار باشید
همسفر فاطمه پنجشنبه 12 تیر 1399 03:24 ب.ظ
تشکر از خانم زینب عزیز خداقوت
همسفرجمیله پنجشنبه 12 تیر 1399 02:09 ب.ظ
خدا قوت خانم زینب عزیزموفق باشید
همسفر سمانه پنجشنبه 12 تیر 1399 12:50 ب.ظ
ممنونم خانم زینب استفاده کردم موفق باشید
همسفرطیبه پنجشنبه 12 تیر 1399 09:35 ق.ظ
تشکروخداقوت
همسفر طاهره (لژیون دوم) پنجشنبه 12 تیر 1399 03:05 ق.ظ
خداقوت خانم زینب عزیزمثل همیشه عالی بود
همسفر الهه چهارشنبه 11 تیر 1399 10:48 ب.ظ
خداقوت زینب جان
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic