کارگاه آموزشی مجازی همسفران
یکشنبه 12 مرداد 1399 ساعت 07:00 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر سارا | ( نظرات )
نخستین جلسه از دوره چهارم کارگاه‌های آموزشی مجازی همسفران نمایندگی حسنانی با دستور جلسه  " کار، تحصیل، قدرت" با استادی "همسفر مریم" برگزار گردید.


سخنان استاد:

سلام دوستان مریم هستم یک همسفر.
امیدوارم حال همگی شما خوب باشد، موضوعی که انتخاب شده و در این جلسه می‌خواهم صحبت کنم راجع به کار، تحصیل و قدرت می‌باشد که هر سه از وظایف اصلی ما انسان‌ها است. بزرگترین و کامل ترین الگوی بشر، طبیعت است. کنگره ۶۰ از طبیعت الگوبرداری کرده است، در هستی چیزی سریع و بدون در نظر گرفتن زمان به وجود نیامده است. یک دانه مراحلی را طی می کند آن هم در مدت زمان معین، تا محصول مورد نیاز را برداشت کنیم.
از بیرون هستی هیچ کمکی به ما نمی‌شود؛ شما توجه کنید به جامدات، گیاهان و حیوانات، هر کدام کار خودشان را در هستی آموزش گرفته‌اند و به طور خودکار انجام می دهند و هیچ موجودی در هستی بیهوده و بی فایده آفریده نشده است.
فلزات، گازها و حتی درختان که اکسیژن مورد نیاز کرهٔ زمین را تنظیم می‌کنند در حال خدمت هستند.
شما حیوانات را در نظر بگیرید: مثل ماهی ها و حیواناتی که در جنگل زندگی می کنند، هر کدام در حال حرکت و خدمت هستند؛ مثل کوسه ها یا لاشخورها که تمام ویروس و میکروب هایی که در دریا هستند را می‌خورند تا به حیوانات دیگر آسیب نرسد.
کنگره ۶۰ هم مانند هستی عمل می‌کند تمام کارها و فرامین اجرا شده در آن توسط خود افرادی که در کنگره خدمت می‌کنند، انجام می‌شود و به هیچ گروهی نیازی ندارد و همه برای حال خوش خودشان خدمت می‌کنند.
در ابتدا شخصی که وارد کنگره ۶۰ می‌شود هیچ آگاهی ندارد و فقط مصرف کننده می باشد. با آموزش های کنگره تعلیم می‌بیند و به تعادل می‌رسد، حال باید تبدیل به تولید کننده شود و تمام این آموزش‌ها را عملی کرده و به اجرا درآورد. به فرمایش آقای مهندس (که بازهم از طبیعت الگوبرداری شده است) در هستی ضعیف پایمال است، یعنی ضعیف همان ضعیف است و اگر ما تلاش و کوشش نداشته باشیم، هیچ قدرت و توانایی نخواهیم داشت و در هیچ جایی ارزشی هم پیدا نخواهیم کرد. شما یک خانواده‌ای که در آن مصرف کننده وجود دارد را در نظر بگیرید فرد مصرف‌کننده چه تخریب هایی به تک تک اعضای خانواده خودش می‌زند، این چنین افرادی در تاریکی و جهل خود همیشه سقوط می‌کنند. چون تمام فکر آنها تهیه مواد و در کجا و چگونه مصرف کردن مواد است.
حال یک درخت سیب را در نظر بگیرید، با باد شدید یا طوفان تمام سیب هایی که سست و خراب است ریزش می‌کند. اما آن سیب هایی که محکم هستند بر شاخه خواهند ماند و پخش زمین نمی شوند. ما در کنگره وقتی سفر خوبی را انجام می‌دهیم تازه حساب کار دستمان می‌آید و دائم در تکاپوی این هستیم تا پایه و اساس هایی را که سال ها ویران کرده ایم، قوی کنیم. چون اشخاص قوی همیشه توانایی و قدرت انجام هر کاری را دارند. ما با کار و تحصیل، صاحب قدرت می‌شویم و این را هم با درست فکر کردن می شود انجام داد.
 تحصیل فقط درس و دانشگاه نیست. ما در هر کاری باید هنر و علم آن کار را داشته باشیم این خودش یک نوع تحصیل است، شخصی که تحصیل کرده باشد شعور و فهم و سواد کاری را که بخواهد انجام بدهد را در نظر می‌گیرد و راه بهتری را انتخاب می‌کند.
ما به این دنیا آمده‌ایم که سفری از یک نقطه را شروع و تا نقطه بعدی پیش برویم.
ما باید ذره ذره فرامین الهی را آموزش بگیریم تا تصویر و منظره زیبایی درست کنیم و برای حفظ جنگل ها، درختان و دریاها کوشا باشیم تا آیندگان نیز از این طبیعت که موهبت الهی است استفاده و لذت ببرند.

دستورجلسه بعدی: وادی سیزدهم و تاثیر آن روی من
استاد جلسه: کمک راهنما همسفر زهره


هماهنگی و نگارش: همسفر زینب، لژیون سوم
عکس و ارسال: همسفر سارا
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر زهره ل اول پنجشنبه 16 مرداد 1399 06:36 ب.ظ
خدا قوت خانم مریم عزیز از صحبتاتون استفاده کردم امیدوارم خدماتتون در دوره ی مرزبانی برکت زندگیتون باشد موفق باشید .
تشکر از خمتگزاران سایت
فاطمه کمک راهنما لژیون دوم چهارشنبه 15 مرداد 1399 01:07 ق.ظ
تشکر از خانم مریم و خدا قوت به خانمها زینب و سارا
همسفر سمیه کمک راهنمای لژیون 6 سه شنبه 14 مرداد 1399 12:00 ب.ظ
بسیار آموزنده و کاربردی بود ممنونم
همسفرمهدیه لژیون سوم یکشنبه 12 مرداد 1399 04:35 ب.ظ
خیلی عالی بیان کردین خانم مریم عزیز استفاده کردیم خداقوت به عزیزان خدمتگزار سایت
همسفر الهه یکشنبه 12 مرداد 1399 01:13 ب.ظ
بسیار زیبا بیان کردید خانم مریم جان خسته نباشید بابته دوره مرزبانی خداقوت زینب جان
همسفر زهرالژیون دوم یکشنبه 12 مرداد 1399 12:00 ب.ظ
خانم مریم عزیز مطالب مفیدی رامطرح کردید که قابل توجه بود شادوسلامت باشید.
از خدمتگزارانسایت تشکرمیکنم
همسفرطیبه یکشنبه 12 مرداد 1399 10:00 ق.ظ
خیلی زیبادرمورددستورجلسه توضیح دادیدممنون.تشکرازمسئولین سایت
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic