مصاحبه
دوشنبه 13 مرداد 1399 ساعت 07:08 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر سارا | ( نظرات )
نظر شما را به مصاحبه آنلاین با خانم الهام (لژیون اول حسنانی) به تاریخ 99/5/8 که در راستای ابتلای تنی چند از اعضای خانواده ایشان به ویروس کرونا و استفاده از شربت دیسپ بوده است، جلب می نماییم.


_ خانم الهام عزیز، لطفا به رسم کنگره خود را معرفی نمایید.

_ سلام دوستان الهام هستم یک همسفر، با دو دهه تخریب وارد کنگره شدیم، آخرین آنتی ایکس مصرفی تریاک و شیره، طول سفر اول ۱۷ ماه، به روش دی اس تی، داروی درمان شربت اوتی، به راهنمایی خوب مسافرم آقای اشکذری و راهنمای خوب خودم خانم زهره و در حال حاضر سه سال و یک ماه و پنج روز است که آزاد و رها هستیم و ورزش در کنگره شنا.

_ خانم الهام جان گویا یکی از اعضای خانواده شما به بیماری کرونا دچار شده اند و با مصرف دیسپ بهبود یافته اند، درست است؟

_ بله عزیزم پدرم و خواهرم گرفتار این بیماری شدند. 

_ چگونه و از چه طریقی به این بیماری دچار شدند و آیا از ماسک استفاده می کردند؟

_ پدرم به دلیل شیوع کرونا مدتی به سر کار نمی رفتند تا اینکه یک هفته ای بود که به محل کارشان می رفتند، ولی ما احتمال می دهیم که به دلیل بالا بودن فشار خونشان به پزشک مراجعه کردند و پزشک چکاب کامل برایشان تجویز کرد و ممکن است که در این رفت و آمد ها دچار بیماری شدند و از ماسک هم استفاده می کردند.

_ پدرتان چه علائمی داشتند؟

_ پدرم، اول گر گرفتگی و تب داشتند و بعد بی حالی غلبه کرد و میل به غذا نداشتند و حالت تهوع و بی مزگی هم داشتند. به پزشک متخصص داخلی مراجعه کردیم و مقداری دارو دادند و گفتند که اگر کرونا باشد با این دارو خوب می شود و من روی شناختی که روی دیسپ داشتم، شروع کردیم به بخور دادن دیسپ.

_ بسیارخب.... چند درصد ریه سفید شده بود؟

_ ما اول تست کرونا ندادیم و بعد از ۳_۴ روز از گذشت بیماری و مصرف دارو، بخور دیسپ را شروع کردیم و بعد از بخور، کم کم سرفه شروع شد و خلط از گلو خارج شد و چون گر گرفتگی داشت بیشتر از دو بار نمی تونست بخور بدهد. ولی زمانی که بخور شروع شد، تب بتدریج کم شد و اشتها ذره ذره باز شد و شروع کردند به خوردن غذا.
و این بیماری باعث سکته مغزی پدرم شد و وقتی که مراجعه کردیم به بیمارستان و آنجا از ریه عکس گرفتند، گفتند که ریه درگیر شده است ولی نگفتند که چند درصد، و با توجه به وضعیت ریه، پزشک گفت که الان باید تب بالا و سرفه های زیاد و تنگی نفس داشته باشند و برایشان جای تعجب داشت، ولی خداروشکر از شروع دیسپ علائم برطرف شد و بتدریج رو به بهبودی رفت و فقط به خاطر سکته دو روز در بیمارستان بستری بود.

_ از چه زمانی مصرف دیسپ را شروع کردند؟

_ هفته اول که با سرم و دارو گذراند، بهبودی نداشتند و بعد که بخور دیسپ را شروع کرد یواش یواش رو به بهبودی رفت.

_ آیا هنوز هم علائم بیماری را دارند؟

_ خیر، خدا را شکر هیچ علائمی ندارند.

_ در چه تاریخی به بیماری مبتلا شدند؟

_ آخرهای خرداد و تا دو، سه هفته بیماری طول کشید.

_ در کنار دیسپ چه داروی دیگری مصرف می کردند؟

_ چند تا قرص که پزشک دادند و شربت بنفشه هم بود، ولی مصرف دیسپ خیلی کمکشان کرد و بخور آن باعث سرفه و خارج شدن خلط شد و تب پایین آمد و بتدربج بهبودی حاصل شد.

_ آیا قبل از بیماری هم به طور منظم دیسپ مصرف می کردند یا خیر؟

_ راستش خیر، پدرم مصرف نمی کردند. ولی خواهرم چون مشکل یبوست داشتند و من اجازه گرفته بودم و پیشنهاد داده بودم که استفاده کنند و حدود یک سالی بود که مصرف می کردند ولی نه به صورت دائم (هفته ای یک بار یا دو بار) و بعد از پدرم، خواهرم هم مبتلا شدند.
بعد از بیماری پدرم، من دیسپ تهیه کردم و بردم و مادرم و خواهرم هم بخور می دادند و هم می خوردند و چون سیستم ایمنی بدن خواهرم ضعیف بود، به این بیماری مبتلا شد و فقط روز اول بدن درد و حالت تهوع داشتند و روزهای دیگر فقط گر گرفتگی و بدن درد داشتند و حالت تهوع برطرف شد و الان هم کاملا حالشان خوب است.

مصاحبه و نگارش: همسفر معصومه، لژیون اول


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
Parisa شنبه 18 مرداد 1399 02:26 ق.ظ
خدارا شکر خانم الهام عزیز امیدوارم همیشه دلتون شاد و لبتون خندان باشه و در سایه خداوند مهربان با عزیزانتون همیشه ایام به کامتون باشه
همسفر زهرالژیون دوم چهارشنبه 15 مرداد 1399 11:22 ق.ظ
خانم الهام برای شماووابستگان آرزوی سلامتی دارم.
خدمتگزاران عزیز سایت پاینده وسلامت باشید انشاالله
همسفرزینب(لژیون3) سه شنبه 14 مرداد 1399 10:45 ب.ظ
خانم الهام جان زندگیتان شاد و همراه با سلامتی عزیزانتان
همسفر سمیه کمک راهنمای لژیون 6 سه شنبه 14 مرداد 1399 11:57 ق.ظ
همیشه موفق و پیروز باشید
همسفر فاطمه سه شنبه 14 مرداد 1399 08:53 ق.ظ
خانم الهام عزیز خوشحالم که حالتونو خوب میبینم و هزاران بار شکر که افرادخانوادتون هم بهبود یافتند انشالله در جایگاه مرزبانی موفق باشید
همسفرطیبه دوشنبه 13 مرداد 1399 09:39 ب.ظ
ممنون ازشماکه تجربیات خودتونوبه اشتراک گذاشتید.جایگاه مرزبانی روهم بهتون تبریک میگم انشالله دراین راه موفق وپیر زباشید.تشکرازمسئولین سایت
معصومه کمک راهنمای حسنانی دوشنبه 13 مرداد 1399 01:00 ب.ظ
خدا رو شکر خانم الهام،از دی سپ تشکر میکنم که به غیر از اعضای کنگره به خانواده های نزدیک ما هم کمک میکنه که بیماریشون درمان بشه، از شما هم تشکر میکنم که تجربه ی خودتون رو در اختیار ما گذاشتید..انشاءالله که همه استفاده کنند،استفاده از دی سپ رو من چند روز پیش در یک گروه که خیلی هم مطالب عالی میگذارند دیدم که بیانات مهندس رو در مورد سرکه ی سیب و درمان کرونا با آن و بخور دادن با دیسپ رو گذاشته بود،هم باعث تعجب من شد و هم خوشحالی و یک حس خوبی که روش مهندس فقط در کنگره اجرا نمیشه ،ازآقای مهندس هم تشکر میکنم و براشون آرزوی سلامتی دارم و امیدوارم سال های سال سایه ی ایشون بالا سر خانواده و ما اعضای کنگره باشه..
همسفر سمیه لژیون سوم دوشنبه 13 مرداد 1399 11:10 ق.ظ
خانم الهام عزیز خداروشکر که پدر وخواهرتان به سلامتی باز گشتند وخداروشکر که اموزش های کنگره باعث سلامتی انسانها میشود وممنون که تجربیات خودتان رادر اختیار دوستانتان میگذاریدواز خدمت گذاران سایت تشکر میکنم
همسفر سمیه لژیون سوم دوشنبه 13 مرداد 1399 11:09 ق.ظ
خانم الهام عزیز خداروشکر که پدر وخواهرتان به سلامتی باز گشتند وخداروشکر که اموزش های کنگره باعث سلامتی انسانها میشود وممنون که تجربیات خودتان رادر اختیار دوستانتان میگذاریدواز خدمت گذاران سایت تشکر میکنم
همسفر الهه دوشنبه 13 مرداد 1399 09:57 ق.ظ
انشاالله همیشه سالم و تن دروس باشید
همسفرمهدیه لژیون سوم دوشنبه 13 مرداد 1399 08:22 ق.ظ
خداروهزاران بار شکر خانم الهام عزیز که سلامتی پدر و خواهر عزیزتان برگشته و بهبودی حاصل شده بسیار خوشحال کننده و انرژی بخش بود صحبتهای شما از خانم معصومه عزیز بابت مصاحبه خوبشون هم تشکر میکنیم.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic